Jak korzystać z YouTube w tle na Androidzie

Dla osób, które korzystają z YouTube na Androidzie z pewnością jedną z najbardziej denerwujących rzeczy jest zatrzymywanie się odtwarzania, jeśli tylko wyłączymy ekran lub włączymy inną aplikacje. Szczególnie denerwujące jest to, gdy słuchamy muzyki. Po pierwsze zbędne jest, to aby ekran był aktywny przez cały czas, jeśli telefon jest w kieszeni, a po drugie zużywa to dużo więcej baterii.

Użytkownicy YouTube Red nie mają z tym problemu, ponieważ wtedy funkcja YouTube w tle jest możliwa. Niestety subskrypcja YouTube Red jest płatna, a poza tym jeszcze nie dostępna w Polsce. Dlatego dzisiaj pokaże Ci najlepsze sposoby, dzięki którym będziesz mógł bezproblemowo korzystać z YouTube w tle na Androidzie!

 

OGYouTube

OGYouTube, to według mnie najlepsza aplikacja, którą możesz użyć do słuchania muzyki w tle i nie tylko. Aplikacja wizualnie niczym nie różni się od standardowego YouTube, wygląda niemal identycznie. Możemy bez problemu odinstalować oficjalną aplikacje YouTube i korzystać tylko z OGYouTube. Aplikacja niestety nie jest dostępna w Google Play, ponieważ została stworzona przez developera z forum xda. Link do tematu znajdziesz tutaj, a poniżej krótką instrukcje, jak zainstalować OGYouTube.

Zakładam, że Twój telefon nie jest zrootowany, ponieważ aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach. W tym przypadku opiszę, jak zainstalować OGYouTube na nie zrootowanym telefonie.

Najpierw pobierz microG, a następnie OGYouTube. MicroG, to mała aplikacja, która niezbędna jest do działania OGYouTube. Obydwie aplikacje możesz pobrać, klikając tutaj lub w poście na forum, który udostępniłem powyżej.

Po pobraniu rozpakuj plik rar, a następnie skopiuj obydwa pliki APK na swój telefon lub karte pamięci. Aby zainstalować aplikacje, użyj dowolnego menadżera plików np. ES File Explorer

Instalacja OHYouTube

Pamiętaj, aby włączyć opcje instalacji ze źródel innych niż Google Play w swoim telefonie. Możesz to zrobić przechodząc do ustawień, a następnie do sekcji Osobiste –> Zabezpieczenia i zaznaczyć opcje Nieznane źródła.

Włączenie instalacji z nieznanych źródeł

Po uruchomieniu OGYouTube z pewnością zdziwisz się, jak bardzo podobna jest ta aplikacja do standardowego YouTube. Jedyne co musisz zrobić, aby korzystać z YouTube w tle, to kliknąć w ikonę TŁO, która znajdę się poniżej wyświetlanego video.

OGYouTube

 

AudioPocket BETA

AudioPocket BETA, to aplikacja przeznaczona dla tych, którzy chcą słuchać muzyki z YouTube w tle z wyłączonym ekranem. Działanie tej aplikacji polega na streamowaniu samego dźwięku nie tylko z YouTube. Dodatkowo, jeżeli zależy Ci na zaoszczędzeniu transferu danych, to może być to świetnie rozwiązanie, ponieważ znacznie ograniczy to transfer w porównaniu z odtwarzaniem teledysku na YouTube.

Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste – wystarczy, że wyszukasz piosenkę na YouTube, która chciałbyś odsłuchać, a następnie klikniesz  przycisk udostępniania, po czym z listy wybierzesz AudioPocket. Dokładnie widać to na poniższym screenie.

AudioPocket BETA

 

Awesome Pop-up Video

Awesome Pop-up Video, to właściwie dodatkowy odtwarzacz video, który możemy użyć nie tylko do oglądania filmików z YouTube, ale także tych, które znajdują się w pamięci naszego telefonu lub na karcie pamięci. Główną zaletą Awesome Pop-up Video jest jak sama nazwa mówi, wyświetlanie filmów w okienku pop-up, które działa w tle podczas używania innych aplikacji.

Wadą w porównaniu do innych wymienionych tutaj aplikacji jest z pewnością to, że Awesome Pop-up Video zatrzymuje odtwarzanie, gdy wyłączymy ekran. Dlatego aplikacja nie nadaje się dla osób, które chcą słuchać muzyki z YouTube w tle. Jednak to wciąż dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą oglądać filmy nie tylko z YouTube podczas korzystania z innych aplikacji.

Awesome Pop-up Video

 

Firefox

Firefox, to przeglądarka internetowa dostępna także na Androida, którą spośród innych przeglądarek wyróżnia możliwość odtwarzania filmików z YouTube w tle nawet z wyłączonym ekranem!

Jest to najprostsze rozwiązanie dla osób, które na co dzień korzystają z przeglądarki Firefox, ponieważ nie muszą instalować żadnych dodatkowych aplikacji, wystarczy zacząć korzystać z YouTube przez Firefox’a.

YouTube w Firefox'ie

 

Podsumowując, wszystkie wymienione aplikacje mają swoje zalety i wady. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj taką, która akurat Tobie przypadnie do gustu. Osobiście korzystam z OGYouTube używając jej zamiast oficjalnej aplikacji YouTube. Jeśli znasz inne sposoby bądź aplikacje, na które warto zwrócić uwagę, to podziel się nimi w komentarzu poniżej!

2 komentarzy to Jak korzystać z YouTube w tle na Androidzie

Dodaj odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.