3 najlepsze programy do nagrywania obrazu z pulpitu do pliku GIF

Często zdarza się, że za pomocą jednego zdjęcia, czy screena nie jesteśmy w stanie przekazać całego sensu lub znaczenia, które mamy na myśli. Oczywiście, w takiej sytuacji moglibyśmy nagrać krótki filmik, na którym dokładnie byłoby pokazane, o co chodzi.

Jednak istnieje lepsze rozwiązanie, a mianowicie nagrywanie ekranu w formie animacji GIF. Sposób ten jest według mnie dużo lepszy od nagrania bardzo krótkiego pliku video, ponieważ dużo łatwiej udostępnić gdziekolwiek plik GIF, a przede wszystkim zajmuje to znacznie mniej miejsca niż plik video.

 

3 najlepsze programy do nagrywania obrazu z pulpitu do pliku GIF

Gyazo

Gyazo, to jedno z najlepszych narzędzi, które pozwala na przechwytywanie ekranu w formacie GIF. Nagrywać możemy cały ekran lub zaznaczyć tylko wybrany obszar. Korzystając z przycisków udostępniania szybko, możemy podzielić się naszą animacją GIF na Facebooku, czy Twitterze. Wykonaj poniższe kroki, aby dowiedzieć się, jak używać Gyazo.

 

Krok 1. Najpierw pobierz i zainstaluj Gyazo na swoim komputerze. Aplikacje zajmuje tylko 16 MB. Po zainstalowaniu kliknij prawym przyciskiem myszki w ikonę Gyzao na pasku zadań i wybierz Capture GIF. Możesz również skorzystać ze skrótu klawiszowego Ctrl + Shift + G.

Gyazo

 

Krok 2. Następnie zaznacz obszar, który chciałbyś, aby został przechwycony. Oczywiście, możesz zaznaczyć cały ekran, nie musi to być koniecznie tylko wyznaczony fragment.

Gyazo

 

Krok 3. Po zakończeniu nagrywania otworzy się nowa karta w Twojej domyślnej przeglądarce z animacją GIF, którą właśnie wykonałeś. Wszystkie animacje automatycznie przesyłane są na serwer programu, gdzie możemy je w łatwy sposób udostępnić, czy zapisać, a nawet w niewielki sposób edytować.

 

ScreenToGIF

ScreenToGIF, to kolejne narzędzie przeznaczone tylko do jednego celu, a mianowicie nagrywania wybranego fragmentu ekranu w formie animacji GIF. Program zajmuje tylko niecałe 3 MB i nie wymaga instalacji.

 

Krok 1. Pobierz ScreenToGIF, a następnie rozpakuj, używając dowolnego programu do kompresji np. Winrar.

ScreenToGIF

 

Krok 2. Uruchom aplikacje, a następnie kliknij „Recorder„. Pojawi się przeźroczyste okienko, które możemy dowolnie powiększyć w zależności od obszaru, który chcemy przechwycić. Wystarczy kliknąć „Record„, aby rozpocząć nagrywanie.

ScreenToGIF

 

Krok 3.  Po zakończeniu nagrywania pojawi się okienko, w którym możemy edytować nagranego GIF’a, a następnie zapisać klikając „Save as„.

ScreenToGIF

 

Recordit

Recordit, to bardzo proste narzędzie do nagrywania ekranu działające w chmurze. Posiada klienta dla systemu Windows i Mac. Aplikacja rejestruje wybrany obszar ekranu, po czym cały zapis zostaje wysłany na ich serwer. Wynik zobaczyć możemy bezpośrednio w przeglądarce.

 

Krok 1. Pobierz i zainstaluj Recordit, po zainstalowaniu w pasku zadań pojawi się ikonka programu.

Recordit (1)

 

Krok 2. Jedyne co musisz zrobić to kliknąć w ikonę programu znajdującą się w pasku zadań, zaznaczyć obszar ekranu, który będzie nagrywany, a następnie kliknąć „Record„.

Recordit (2)

 

Krok 3. Po zakończeniu nagrywania w lewym dolnym rogu ekranu pojawi się komunikat z informacją o przesłaniu naszego pliku na serwer, wystarczy kliknąć, aby zobaczyć swoje nagranie.

Recordit (3)

 

Krok 4. Otworzy się nowe okno w przeglądarce z plikiem, który nagraliśmy. Aby zapisać nagranie w formie animacji kliknij w ikonę z napisem GIF, która znajduje się pod odtwarzaczem, a następnie prawym przyciskiem myszki na animacje i wybierz „Zapisz grafikę jako..

Recordit (4)

 

To już wszystkie programy do nagrywania obrazu z pulpitu do pliku GIF. Jeśli znasz inne programy, które są lepsze od wymienionych tutaj, to podziel się nimi w komentarzu poniżej.

Dodaj odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.