3 sposoby, jak zrobić screena całej strony internetowej

Chyba każdy wie, jak zrobić zwykłego screena wybranej części ekranu lub całego pulpitu. Problem pojawia się, gdy chcemy uchwycić więcej obrazu, niż znajduje się aktualnie na ekranie, czyli w przypadku stron internetowych, których nie da się w całości przechwycić za pomocą jednego zrzutu ekranu. Jednak w rzeczywistości jest to bardzo proste. Poniżej znajdziesz 3 według mnie najlepsze i sposoby, jak zrobić screena całej strony internetowej.

 

1. Web-Capture.net

Zaczniemy od najprostszego sposobu, jakim jest skorzystanie z serwisu, który umożliwia zrobienie zrzutu ekranu wybranej strony internetowej lub podstrony. Nie wymaga to instalacji żadnych dodatkowych programów, czy wtyczek do przeglądarki, dlatego jest to najszybsza opcja, a samo zrobienie screena za pomocą web-capture.net jest banalnie proste. Wykonaj poniższe kroki, aby to zrobić.

 

Krok 1. Otwórz stronę web-capture.net.

Krok 2. W polu Enter the URL to capture wpisz dokładny adres URL strony, którą chcesz przechwycić.

Krok 3. Następnie wybierz format, w jakim zostanie zapisany screen do wyboru jest aż 7 formatów, a w tym JPEG, PNG, a nawet PDF.

 

Screen całej strony internetowej

 

Krok 4. Teraz wystarczy kliknąć Capture web page. Po chwili zostanie wygenerowany plik do pobrania z całym zrzutem ekranu wybranej strony, kliknij Download, aby pobrać.

Pobieranie

 

2. Rozszerzenia do przeglądarki

Ciekawym rozwiązaniem jest także instalacja dodatkowego rozszerzenia do przeglądarki, za pomocą którego możemy w bardzo szybki sposób zrobić zrzut ekranu całej strony internetowej. Mowa tutaj konkretnie o rozszerzeniu Full Page Screen Capture do przeglądarki Google Chrome. W przypadku Firefoxa najlepszym rozszerzeniem jest Easy Screenshot.

 

Krok 1. Przejdź na stronę dodatku Full Page Screen Capture i kliknij Dodaj do Chrome.

jak-zrobic-screena-calej-strony-3

 

Krok 2. Po zainstalowaniu pojawi się ikona aparatu, która będzie widoczna w prawym górnym rogu okna przeglądarki.

Ikona aparatu

Krok 3. Teraz wystarczy przejść na stronę, którą chcesz zapisać i kliknąć ikonę aparatu lub skorzystać ze skrótu klawiszowego Alt+Shift+P. Po kilku sekundach screen całej strony otworzy się w nowej karcie i będzie gotowy do zapisu.

 

3. FastStone Capture

FastStone Caputer to program służący nie tylko do przechwytywania całej zawartości strony, a właściwie wszystkiego, co znajduję się na ekranie komputera. Przechwycić możemy wybrany obszar ekranu, cały ekran, obiekty, ręcznie narysowany obszar ekranu, a także zawartość wybranego okienka. Dodatkowo za pomocą FastStrone Capture możemy nieco edytować naszego screena. Zapis możliwy jest do ponad 10 formatów, a w tym PDF.

 

Krok 1. Pobierz i zainstaluj FastStone Capture na swoim komputerze.

Krok 2. Aby zrobić screena całej zawartości strony internetowej, wybierz opcję Capture Scrolling Window, klikając w ikonę, którą widzisz na poniższym obrazku lub skorzystając ze skrótu klawiszowego Alt+PrntScr.

jak-zrobic-screena-calej-strony-5

Krok 3. Dookoła okna przeglądarki pojawi się czerwona ramka, aby rozpocząć przechwytywanie wystarczy przycisnąć lewy przycisk myszki. Strona zacznie scrollować się w dół, a po chwili zrzut będzie gotowy do edycji lub zapisu.

 

To już wszystkie sposoby, jak zrobić screena całej strony internetowej. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj odpowiedni sposób dla siebie. Osobiście, najczęściej korzystam z pierwszego sposobu, ponieważ nie wymaga instalacji dodatkowych narzędzi, a samo zrobienie screena jest banalnie proste i szybkie.

1 komentarz to 3 sposoby, jak zrobić screena całej strony internetowej

Dodaj odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.