Jak zrobić animację GIF ze zdjęć na Androidzie

Animacje GIF, to świetne rozwiązanie, aby uchwycić pewien moment lub emocje, które ciężko byłoby przekazać na jednym zdjęciu. W porównaniu do krótkich filmików animacje GIF zajmują o wiele mniej miejsca.

Z tego wpisu dowiesz się, jak zrobić animację GIF ze zdjęć na swoim telefonie z Androidem. Aby to zrobić potrzebna będzie prosta aplikacja. W Google Play znajdziesz dosyć sporo aplikacji, które możesz użyć w tym celu. Jednak dzisiaj pokaże Ci tylko jedną z nich, która w zupełności spełnia swoje zadanie i przede wszystkim jest bardzo prosta w użyciu.

 

GIF Maker

GIF Maker to zupełnie darmowa aplikacja, która pozwala nie tylko tworzyć animacje GIF ze zdjęć, które zrobiliśmy wcześniej, ale także możliwe jest tworzenie animacji bezpośrednio z kamery. Możemy to zrobić na dwa sposoby w trybie tak zwanej auto strzelanki, czyli prościej mówiąc, nagrywamy krótki filmik, który zostaje zapisany w formacie GIF. Maksymalna długość to nie więcej jak 25 sekund, a minimalnie 5. Drugi tryb to zwykłe fotografowanie w tym przypadku wykonać musimy przynajmniej dwa zdjęcia, a maksymalnie 50. Poniżej pokaże Ci krok po kroku, jak zrobić animacje GIF używając GIF Maker.

 

Krok 1. Najpierw pobierz i zainstaluj GIF Maker na swoim urządzeniu.

Jak zrobić GIFA na Androidzie (3)

 

Krok 2. Jeśli chcesz utworzyć GIFa ze zdjęć lub screenów, które zrobiłeś wcześniej, to kliknij Dodać GIF.

Jak zrobić GIFA na Androidzie (5)

Krok 3. Wybierz album, a następnie zdjęcia, z których chciałbyś utworzyć animacje GIF. Na screenie, który widzisz poniżej, wybrałem 4 zdjęcia, z których zostanie utworzona animacja.

Jak zrobić GIFA na Androidzie (4)

Krok 4. Po wybraniu przynajmniej dwóch zdjęć ikonka, która znajduję się w prawym górnym rogu, zmieni kolor na czerwony. Oznacza to, że możemy przejść do edycji animacji, ponieważ jak już wcześniej napisałem, wystarczą tylko dwa zdjęcia, aby stworzyć animację GIF. Jeśli wybrałeś zdjęcia, kliknij ikonkę w prawym górnym rogu, aby przejść dalej.

Jak zrobić GIFA na Androidzie (2)

Krok 5. Następnie pojawi się utworzona animacja. Klikając w dolnej części ekranu w przycisk Edycja, możemy zmienić ilość klatek na sekundę. Aby zakończyć edycję, kliknij przycisk OK, a następnie Zapisz.

Jak zrobić GIFA na Androidzie (1)

To wszystko! Twoja animacja GIF powinna znajdować się już w galerii. Mam nadzieję, że dzięki temu krótkiemu poradnikowi dowiedziałeś się, jak zrobić animacje GIF ze zdjęć na swoim telefonie. Jeśli znasz inne ciekawe sposoby lub aplikacje, to podziel się nimi w komentarzu poniżej.

Dodaj odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.