Jak zmniejszyć zużycie transferu danych w Google Chrome

Jeszcze nie tak dawno temu mogliśmy ponarzekać na prędkość naszego połączenia internetowego. Teraz już raczej nikt nie ma z tym problemu. Niestety pojawia się inny problem, a mianowicie ograniczony transfer danych ustalony przez dostawcę naszej usługi. Na szczęście są sposoby dzięki, którym możemy nieco zmniejszych zyżycie transferu danych. Poniżej znajdziesz 3 sposoby, dzięki którym zmniejszysz zużycie transferu danych w przeglądarce Google Chrome.

Data Saver

Google Chrome już samo w sobie  optymalizuje storny, które odwiedzamy w porównaniu do innych przeglądarek. Jednak dodatkowa wtyczka Data Saver pomoże nam jeszcze bardziej zmniejszych zużycie transferu danych dzięki wykorzystaniu serwerów Google do optymalizowania odwiedzanych stron.

1. Upewnij się że posiadasz najnowszą wersję przeglądarki.

2. Zainstaluj wtyczkę, możesz to zrobić klikając tutaj, a następnie Dodaj do Chrome.

Data Saver 1

 

3. Po zainstalowaniu wyświetli się komunikat, że wtyczka została dodana do Chrome.

Data Saver 2

 

4. To wszystko! Od teraz wtyczka będzie optymalizować każdą strone, którą odwiedzasz. Klikając na ikonę wtyczki, która znajduje się w prawym górnym rogu przeglądarki możemy sprawdzić, ile danych zaoszczędziliśmy do tej pory.

Data Saver 3

Wyłączenie wczytywania obrazków i pluginów

Podczas przeglądania stron to właśnie obrazki zużywają transfer najbardziej. Oczywiście, możemy je całkowicie wyłączyć, jednak z tego sposobu skorzystał bym jedynie w ostateczności, ponieważ przeglądanie stron bez obrazków może być bardzo niewygodne. Jeśli nie masz wyjścia, to poniżej krótki opis, jak to zrobić.

Otwórz Google Chrome, przejdź do Ustawień -> Pokaż ustawienia zaawansowane. W sekcji Prywatność, kliknij Ustawienia treści, a następnie wybierz Nie pokazuj żadnych grafik.

Wyłączenie wczytywania obrazków Google Chrome

 

W przypadku pluginów postępuj dokładnie tak samo do momentu aż przejdziesz do Ustawień treści, a następnie w sekcji Wtyczki wybierz Pozwól mi wybrać, kiedy uruchomić treści wtyczki.

Wyłączenie wtyczek w Google Chrome

AdBlock

Wyłączenie reklam również może zmniejszyć zużycie transferu danych, a szczególnie w przypadku reklam video, które wczytują się od razu po wejściu na daną stronę.

AdBlock

W tym przypadku najlepsze będzie skorzystanie z wtyczki AdBlock, która dostepna jest nie tylko w Google Chrome, ale także w innych popularnych przeglądarkach internetowych.

To wszystkie metody, które znam, aby zmniejszych zużycie transferu danych w przeglądarce Google Chrome. Czynności wykonane powyżej mogą także nieco przyśpieszyć samo wczytywanie stron. Jeśli znasz inne sposoby podziel się nimi w komentarzu poniżej!

Dodaj odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.