Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia bez utraty jakości

Jeśli chciałbyś zaoszczędzić miejsce na swoim dysku, a dużo część plików, to właśnie zdjęcia to dobrze trafiłeś. W tym tutorialu pokaże Ci najprostszy i najszybszy sposób, jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia mniej więcej o 70% bez utraty jakości.

Tutorial ten przyda się nie tylko osobom, które chcą zaoszczędzić miejsce na swoim dysku, ale także tym, którzy prowadzą własne strony internetowe. Nie chodzi tutaj nawet o samo zaoszczędzenie miejsca na serwerze, tylko o prędkość wczytywania obrazków na naszej stronie. Skompresowane zdjęcia, czy screeny będą wczytywać się o wiele szybciej, a o to właśnie chodzi.

Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia bez utraty jakości

Krok 1. Odwiedź stronę TinyPNG, dzięki której możesz mniejszyć rozmiar zdjęć w dwóch najpopularniejszych formatach PNG i JPEG.

Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia bez utraty jakości

Krok 2. Na środku w górnej  części strony znajduje się panel, gdzie możemy przeciągnąć zdjęcia z pulpitu lub innej lokalizacji, które chcemy skompresować. Możesz również kliknąć w to miejsce, a następnie wyszukać w standardowy sposób zdjęć na swoim komputerze.

Krok 3. Po wczytaniu wszystkich zdjęć rozpocznie się proces kompresji. Po zakończeniu dokładnie widzimy, ile zaoszczędziliśmy na poszczególnym pliku oraz na wszystkich wgranych plikach. Jak widać na poniższym screenie tylko na 4 zdjęciach, które zostały wykonane telefonem zaoszczędziliśmy 13 MB, czyli 77%.

Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia bez utraty jakości01

Krok 4. To właściwie wszystko, aby zapisać zdjęcia, wystarczy kliknąć Download all.

 

TinyPNG w WordPressie

Jeśli prowadzisz swoją stronę internetowa, czy bloga i chciałbyś zmniejszyć rozmiar plików graficznych wystarczy, że zainstaluje plugin TinyPNG, który znajdziesz na tej stronie. Po zainstalowaniu nie musisz robić nic, wszystkie zdjęcia, które wgrasz na serwer zostaną automatycznie skompresowane.

W przypadku gdybyś chciał zmniejszyć rozmiar zdjęć, które już wcześniej zostały wgrane na serwer przejdź do Kokpitu swojego WordPress’a, a następnie Media –> Bult Optimization –> Start Bulk Optimalization.

Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia bez utraty jakości02

 

Mam nadzieje, że sposób opisany powyżej pomógł Ci w rozwiązaniu Twojego problemu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub inne ciekawe sposoby, jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia bez utraty jakości, to podziel się w komentarzu poniżej.

Dodaj odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.