Jak zmienić wybraną ikonę na pulpicie w systemie Windows

Tak samo, jak zmieniamy tapetę na pulpicie, zmienić możemy wygląd ikonek.  Jeśli znudziły Ci się dotychczasowe ikonki, to wykorzystaj poniższą metodą, aby dowolnie zmienić każdą ikonę na pulpicie.

Zanim zaczniesz zmianę ikonek, musisz pobrać takie, które chciałbyś użyć lub stworzyć swoje własne. W internecie znajdziesz bardzo dużo stron, z których możesz pobrać gotowe ikonki.

Najbardziej popularnym formatem ikon w Windowsie jest format .ico, aczkolwiek na większości stron internetowych znajdziesz ikony w formacie PNG. System Windows obsługuje tylko ikony w formacie .ico, ale to nie problem ponieważ wystarczy przekonwertować png na .ico. Możesz to zrobić, chociażby na convertico.com.

 

Jak zmienić wybraną ikonę na pulpicie?

Krok 1. Jeśli już masz ikonkę, którą chciałbyś zmienić, kliknij prawym przyciskiem myszki na ikonę, a następnie wybierz „Właściwości„.

Krok 2. Pojawi się nowe okienko, w którym musisz przejść do zakładki „Dostosowywanie„. Jeśli to będzie ikona skrótu, to wtedy zamiast zakładki „Dostosowywanie” będzie „Skrót„, po czym kliknij „Zmień ikonę…

Właściwości

 

Krok 3. W oknie zmiany ikony znajduje się lista z ikonami zawartymi w systemie Windows, możesz wybrać dowolną ikonę z listy lub kliknąć „Przeglądaj…„, aby wybrać wcześniej pobraną ikonę.

Wybierz ikonę

 

Krok 4. Wybierz lokalizację, w której znajduje się pobrana ikona, a następnie „Otwórz„.

Wybierz ikonę

 

Krok 5. Aby zatwierdzić zmianę ikonki, wystarczy kliknąć „OK„.

Zmiana ikony

Microsoft zaleca, aby ikonki były co najmniej w rozmiarze 256×256, dzięki czemu będą poprawnie wyświetlane w przypadku korzystania z widoku dużych ikon.

Dodaj odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.