2 sposoby, jak zapisać zdjęcie z Instagrama na komputer

Pisałem niedawno, jak zapisać zdjęcie z Instagrama na telefonie, a teraz chciałbym Ci pokazać, jak możesz zrobić to samo tylko na komputerze. Nie jest to wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać.

Jak zapisać zdjęcie z Instagrama na komputer

1. Zaloguj się na swoje konto na Instagramie korzystając z deskopowej przeglądarki (np. Google Chrome). Otwórz konkretne zdjęcie, które chciałbyś zapisać. Nie wybieraj zdjęcia na głównej stronie Instagrama, przejdź na profil danej osoby, a następnie wybierz zdjęcie, które chcesz pobrać.

2. Kliknij na zdjęcie prawym przyciskiem myszki, a następnie wybierz Zbadaj, możesz także skorzystać ze skrótu klawiszowego Ctrl+Shift+ISkrót ten działa w Google Chrome oraz Firefoxie.

Zbadaj element

 

3. Pojawi się bardzo długa strona z kodem, gdzie znajduje się URL do zdjęcia, które chcesz pobrać. Oczywiście, ręczne znalezienie adresu URL byłoby bardzo ciężkie, dlatego lepiej uprościć ten proces. Skorzystaj ze skrótu Ctrl+F, a następnie wpisz JPG w wyszukiwarce. Najedź myszką na znaleziony URL i upewnij się, że odpowiada zdjęciu, które chcesz zapisać.

Skopiuj adres URL

 

 

4. Skopiuj i wklej adres URL zdjęcia w nowej karcie, po czym uzyskasz  dostęp do zdjęcia w pełnej rozdzielczości, które zapiszesz w tradycyjny sposób, klikając prawym przyciskiem myszki, a następnie Zapisz grafikę jako..

Zapisz zdjęcie

Jak widzisz nie jest to, tak bardzo skomplikowane, jak mogłoby się wydawać na początku. Opisany sposób z pewnością jest dużo lepszy od robienia screenów, ponieważ wtedy zdjęcie nie zostaje zapisane w pełnej rozdzielczości.

 

Zapisywanie zdjęć z Instagrama za pomocą zewnętrznych stron

Jeśli wyżej opisany sposób jest dla Ciebie za bardzo skoplikowany, to mam dla Ciebie jeszcze prostsze rozwiązanie.

1. Wejdź na stronę vibbi.com/instaport/

2. Wpisz adres URL zdjęcia lub samą nazwę użytkownika wybranego profilu.

Wpisz adres URL zdjęcia lub nazwę profilu

 

3. Jeśli wpisałeś nazwę wybranego profilu, to do wyboru masz dwie opcje – zapisanie wszystkich zdjęć naraz (Download all Posts) lub wybranie poprzez zaznaczenie tylko tych zdjęć, które chcesz zapisać (Download Selected).

Wybierz zdjęcia, które chcesz zapisać

 

Inne strony o podobnym działaniu, które możesz użyć w tym celu, to między innymi: dinsta.com lub instagrabbr.com. Mam nadzieje, że teraz już wiesz, jak zapisać zdjęcie z Instagrama na komputer, a jeśli wciąż masz z tym problem, to pisz w komentarzu poniżej, a z pewnością Ci pomogę!

Dodaj odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.