Jak zapisać stronę internetową z podstronami

Przeglądanie stron internetowych w trybie offline, to dobry sposób, gdy nie mamy stałego dostępu do internetu, chociażby w samolocie, czy gdziekolwiek indziej. Dlatego dzisiaj pokaże Ci, jak zapisać całą stronę internetową z podstronami do przeglądania offline.

 

Jak zapisać całą stronę internetową z podstronami

 

#1 HTTrack Website Copier

HTTtrack, to najpopularniejszy program, który umożliwia zapisanie w całości wybranej strony internetowej. Dlatego w pierwszej kolejności pokaże Ci, jak zapisać całą stronę internetową za pomocą właśnie tego programu. Wykonaj poniższe kroki, aby to zrobić.

 

Krok 1. Pobierz, a następnie zainstaluj HTTrack na swoim komputerze. Program możesz pobrać, klikając tutaj.

Krok 2. Uruchom program i wybierz język polski. Konieczne jest uruchomienie programu ponownie, aby język zmienił się na polski.

Wybierz polski

 

Krok 3. Po uruchomieniu mamy możliwość utworzenia nowego projektu lub edytowania już istniejącego. Oczywiście, w naszym przypadku musimy utworzyć nowy projekt, aby to zrobić, wpisz nazwę projektu, kategorię (nie jest to konieczne) i wybierz miejsce zapisu strony. Kliknij Next, aby przejść dalej.

Utwórz projekt

 

Krok 4. W kolejnym oknie wpisz adres URL strony, którą chciałbyś zapisać i kliknij Next, a następnie Finish, aby rozpocząć pobieranie strony.

Wpisz adres URL strony, którą chcesz pobrać

 

 

Krok 5. Rozpocznie się proces pobierania strony, który będzie trwał w zależności od tego, jak duża jest stroną, którą zapisujesz oraz od prędkości Twojego internetu.

jak-zapisac-strone-internetowa-z-podstronami-3

Po zakończeniu pobierania strona będzie gotowa do przeglądania offline w lokalizacji, którą wybrałeś w momencie tworzenia nowego projektu.

 

#2 Cyotek WebCopy

To kolejne darmowe narzędzie do zapisywania stron internetowych do przeglądania offline. Cyotek Webcopy skanuje wybraną stronę internetową, a następnie zapisuje ją na dysku twardym. Wszystkie pliki zapisywane są w odpowiednich katalogach, aby możliwe było poprawne wyświetlanie strony.

 

Krok 1. Pobierz i zainstaluj Cyotek WebCopy korzystając z tego linka.

Copy Website

 

Krok 2. Uruchom program, a następnie w polu Website wpisz adres URL strony, którą chcesz zapisać i wybierz lokalizację, w której chcesz zapisać stronę. Kliknij Copy Website lub F5, aby rozpocząć kopiowanie.

jak-zapisac-strone-internetowa-z-podstronami-6

 

Krok 3. Po zakończeniu kopiowania przejdź do folderu, gdzie została zapisana strona, a następnie otwórz plik index, aby włączyć stronę główną. Możesz również przeglądać poszczególne podstrony, które znajdują się w osobnych folderach w katalogu głównym.

Zawartość strony

 

Podsumowując, programy opisane powyżej to jedne z lepszych, które umożliwiają zapisywanie pełnych stron internetowych razem z podstronami. Aczkolwiek z tego, co zauważyłem Cyotek WebCopy zapisuje strony dużo szybciej od HTTrack, jednak wybór należy do Ciebie!

Mam nadzieję, że ten wpis wyjaśnił Ci, jak zapisać stronę internetową z podstronami na dysku twardym, a jeśli masz jakiekolwiek pytania lub problemy związane z tym tematem, to pisz śmiało w komentarzu poniżej.

Dodaj odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.