Jak zapisać stronę internetową w PDF

Zapisanie strony w pliku PDF, to najlepszy sposób na późniejsze jej przeglądanie bez dostępu do internetu. Istnieje kilka sposobów, jak zapisać stronę internetową w PDF, a dzisiaj chciałbym Ci pokazać 3 najlepsze według mnie sposoby.

 

1. Zapisywanie za pomocą funkcji drukowania

Jeśli nie chcesz używać żadnych dodatkowych programów, stron, czy wtyczek to zapisywanie strony za pomocą tej metody będzie dla Ciebie najlepszym sposobem. W zależności od tego, jaką przeglądarkę używasz, przejdź do funkcji drukowania. Dokładnie tak, jak byś chciał wydrukować dokument. W większości przeglądarek internetowych wystarczy skorzystać ze skrótu klawiszowego ALT + P.

Po przejściu do funkcji drukowania pojawi się okno, w którym należy wybrać urządzenie docelowe.

Wybierz urządzenie docelowe

Kliknij zmień, a następnie zamiast drukarki wybierz Zapisz jako PDF lub Microsoft Print to PDF.

Zapisz jako PDF

Teraz wystarczy tylko potwierdzić, klikając Drukuj, aby zapisać stronę w pliku PDF.

 

2. Zapisywanie za pomocą konwerterów internetowych

W internecie znaleźć można sporo serwisów, które umożliwiają konwertowanie wybranej przez nas strony internetowej do pliku PDF. Jednym z takich serwisów jest web2pdfconvert.com. Jedyne co musisz zrobić to skopiować, a następnie wkleić adres URL strony, którą chcesz skonwertować do pliku PDF. Konwersja trwa dosłownie kilkanaście sekund, a zaraz po tym plik PDF jest gotowy do pobrania.

Konwerter online

Inne serwisy, które możesz wykorzystać w tym celu:

  • webpagetopdf.com
  • pdfmyurl.com
  • pdfcrowd.com

 

3. Zapisywanie za pomocą dodatkowych wtyczek

Ostatni sposób to zainstalowanie dodatkowej wtyczki do przeglądarki, która umożliwia skonwertowanie wybranej strony do pliku PDF za pomocą jednego kliknięcia. Sposób ten jest dobry dla osób, które bardzo często konwertują strony do pliku PDF, wtedy znaczenie to ułatwi i przyśpieszy ten proces. Jeśli jednak tylko od czasu do czasu zapisujesz strony w PDF, to szkoda zaśmiecać przeglądarkę dodatkowymi wtyczkami i lepiej wykorzystać pierwszy lub drugi sposób opisany powyżej.

Wtyczki tego typu dostępne są na wszystkie popularne przeglądarki internetowe. Najbardziej popularna to Save as PDF, która dostępna jest dla Google Chrome (link), a także dla Firefoxa (link).

Save to PDF

Po zainstalowaniu wtyczki wystarczy przejść na stronę, którą chcesz zapisać, a następnie kliknąć ikonkę widoczną na powyższym screenie. Zaraz po kliknięciu automatycznie rozpocznie się pobieranie strony w pliku PDF.

Mam nadzeje, że teraz już wiesz, jak zapisać stronę internetową w PDF wykorzystując jeden z opisany sposób. Aczkolwiek, jeśli znasz inne sposoby, to podziel się nimi w komentarzu poniżej!

Dodaj odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.