Jak zaktualizować wszystkie sterowniki jednocześnie

Ręczna aktualizacja wszystkich sterowników może być dosyć uciążliwa i zająć sporo czasu. Dlatego większość osób po prostu tego nie robi, dopiero gdy coś nagle przestanie działać, to nagle przypominamy sobie, że trzeba zaktualizować sterowniki. Najczęściej sytuacja ta występuje w przypadku karty graficznej.

Na szczęście powstały programy, które całkowicie ułatwiają nam aktualizacje sterowników. Możemy zaktualizować wszystkie sterowniki za pomocą dosłownie kilku kliknięć. W internecie znajdziemy dosyć dużo programów, dzięki którym możemy wyszukać i pobrać najnowsze wersje potrzebnych nam sterowników. Niestety, nie każdy z tych programów działa, tak jak powinien.

Poniżej znajdziesz dokładną instrukcje, jak zaktualizować sterowniki za pomocą dwóch według mnie najlepszych programów, które możesz użyć w tym celu.

Jak zaktualizować wszystkie sterowniki za pomocą kilku kliknięć

Snail Driver 

1. Pobierz i zainstaluj SnailDriver na swoim komputerze.

2. Po zainstalowaniu uruchom program. Zobaczysz bardzo prosty interfejs z właściwie jedną opcją do wyboru.

Jak zaktualizować sterowniki

3. Kliknij przycisk SCAN, po czym rozpocznie się wyszukiwanie najnowszych wersji wszystkich Twoich sterowników.

4. Po chwili wyświetli się lista wszystkich sterowników, które wymagają aktualizacji. Jedyne co musisz zrobić, to kliknąć przycisk Update.

Jak zaktualizować sterowniki01

5. Pobieranie rozpocznie się automatycznie. Po zakończeniu wszystkie Twoje sterowniki zostaną zaktualizowane do najnowszych wersji.

Jak zaktualizować sterowniki02

 

SlimDrivers

Krok 1. Pobierz i zainstaluj SlimDrivers. Przy instalacji zwróć uwagę, aby nie zainstalować dodatkowych programów. Dokładnie widać to na poniższym screenie.

Jak zaktualizować sterowniki03

 

2. Uruchom program, a następnie kliknij Start Scan.

Jak zaktualizować sterowniki04

 

3. Po chwili wyświetli się lista ze sterownikami, które wymagają aktualizacji. Jak widać na poniższym screenie SlimDriver pokazuje nawet obecną wersję zainstalowanych sterowników i najnowszą, która została wydana do naszego urządzenia.

Jak zaktualizować sterowniki05

4. Aby rozpocząć aktualizacje kliknij Download Update przy sterowniku, który chciałbyś zaktualizować.

5. Po zaktualizowaniu możesz zostać poproszony o ponowne uruchomienie komputera w celu ukończenia aktualizacji.

 

To wszystko! Jak widzisz, używając programów opisanych powyżej, możesz w bardzo prosty sposób zaktualizować wszystkie nieaktualne sterowniki na swoim komputerze. Mam nadzieje, że wpis ten pomógł Ci w rozwiązaniu Twojego problemu i już teraz wiesz, jak w prosty sposób zaktualizować wszystkie sterowniki.

Dodaj odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.