Jak zabezpieczyć hasłem Firefoxa i Google Chrome

Jeśli obawiasz się, że ktoś może uzyskać dostęp do Twojej przeglądarki, to mam dla Ciebie świetne rozwiązanie. Wykorzystując bardzo prosty sposób, możemy zabezpieczyć Firefoxa i Google Chrome hasłem, dzięki czemu nikt nie będzie w stanie sprawdzić, chociażby historii przeglądanych stron i wielu innych informacji zapisanych w przeglądarce.

Jak zabezpieczyć hasłem Firefoxa?

Metoda jest bardzo prosta i polega na wykorzystaniu prostej wtyczki do przeglądarki, dzięki czemu możesz zabezpieczyć przeglądarkę dowolnym hasłem. Wykonaj poniższe kroki, aby zabezpieczyć Firefoxa hasłem.

Krok 1. Upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji przeglądarki.

Krok 2. Następnie zainstaluj dodatek StartupMaster, klikając w zielony przycisk Zainstaluj.

Zainstaluj StartupMaster

Krok 3. Po zainstalowaniu przeglądarka uruchomi się ponownie, a następnie zostaniesz poproszony o wprowadzenia hasła.

Krok 4. Hasło, które przed chwilą ustawiłeś, możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki. Aby to zrobić, przejdź do głównym ustawień w Firefoxie, a następnie do zakładki „Bezpieczeństwo” i kliknij „Zmień hasło główne„.

Wprowadź hasło główne

To wszystko! Od teraz za każdym razem podczas uruchomiania przeglądarki zostaniesz poproszony o wprowadzenia hasła.

 

Jak zabezpieczyć hasłem Google Chrome?

Aby zabezpieczyć Google Chrome hasłem, nie potrzebujemy żadnej dodatkowej wtyczki, wystarczy skorzystanie z wbudowanej funkcji, dzięki której możliwe będzie zabezpieczenie Google Chrome hasłem podczas uruchomiania.

Krok 1. Skopiuj i wklej następujący adres URL: chrome://flags/#enable-new-profile-management w pasku adresu w Google Chrome, a następnie włącz funkcję „Nowy system zarządzania profilami”.

ukryte-funkcje-google-chrome-1

Krok 2. Uruchom przeglądarkę ponownie.

Krok 3. Przejdź do ustawień przeglądarki, klikając w ikonę menu, która znajduję się w prawym górnym rogu.

Krok 4. W sekcji „Osoby”, kliknij „Dodaj osobę” i zaznacz „Używaj adresu xxx@gmail.com do kontrolowania i wyświetlania strona, na które wchodzi ta osoba”»,a następnie „Dodaj”.

ukryte-funkcje-google-chrome-2

Krok 5. Teraz, aby zablokować Google Chrome za pomocą hasła, wystarczy kliknąć w nazwę użytkownika swojego profilu, a następnie wybrać „Wyjdź i aktywuj blokadę dostępu”.

Aktywacja blokady

Mam nadzieję, że sposoby opisane powyżej pomogły Ci zabezpieczyć Twoja przeglądarkę i od teraz nie musisz się martwić, że ktoś będzie mógł sprawdzić, jakie strony przeglądasz lub inne zapisane w przeglądarce informacje.

1 komentarz to Jak zabezpieczyć hasłem Firefoxa i Google Chrome

Dodaj odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.