Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje aplikacji w Androidzie

Domyślnie w Androidzie wszystkie pobrane aplikacje z Google Play są automatycznie aktualizowane. Wyłączenie tej opcji jest banalnie proste. Zrobić to możemy na dwa sposoby, a konkretnie to wyłączyć całkowicie automatyczną aktualizacje wszystkich aplikacji lub wyłączyć automatyczne aktualizacje tylko wybranych aplikacji.

 

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje wszystkich aplikacji

Krok 1. W pierwszej kolejności otwórz aplikację Google Play (Sklep Play), a następnie przejdź do głównego menu. Przewiń ekran w dół, aby zobaczyć więcej opcji i przejdź do ustawień.

Ustawienia

 

Krok 2. W sekcji ogólne kliknij opcję Aktualizuj aplikacje automatycznie i wybierz Nie aktualizuj. Spowoduje to wyłączenie automatycznych aktualizacji we wszystkich aplikacjach.

jak-wylaczyc-automatyczne-aktualizacje-w-androidzie-2

 

Krok 3. Od teraz będziesz miał możliwość, wybrania które aplikacje zaktualizować, a które pozostawić w dotychczasowej wersji.

Krok 4. Jeśli będziesz chciał zaktualizować wybraną aplikacje, wystarczy że przejdziesz w Google Play do Moje gry i aplikacje i wybierzesz dowolną aplikacje, w której dostępna jest aktualizacja, a następnie klikniesz Aktualizuj.

Aktualizacja wybranej aplikacji

 

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje wybranej aplikacji

Jak już wcześniej napisałem nie musimy od razu wyłączać automatycznych aktualizacji wszystkich aplikacji możemy to zrobić jedynie dla wybranych aplikacji.

Krok 1. Przejdź do Google Play i wybierz aplikację, w której chcesz wyłączyć automatyczne aktualizacje.

Krok 2. Kliknij ikonę menu, która znajduje się w prawym górnym rogu, a następnie odznacz Autoaktualizacja. 

Wyłączenie automatycznych aktualizacji wybranej aplikacji

 

Mam nadzieję, że ten wpis wyjaśnił Ci, jak wyłączyć automatyczne aktualizacje aplikacji w Androidzie. Jeśli jednak masz jakikolwiek problem z tym związany lub pytania, to pisz w komentarzu poniżej, a postaram się pomóc.

Dodaj odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.