Jak włączyć tryb prywatny w każdej przeglądarce internetowej

Podczas pracy w trybie prywatnym lub trybie incognito żadne dane z przeglądarki nie są zapisywane. Chodzi tutaj między innymi o historię przeglądania, ciasteczka, wprowadzane hasła i inne informacje tymczasowe.

Należy jednak pamiętać, że praca w trybie prywatnym nie oznacza, że jesteśmy anonimowi w internecie. Każda strona, którą odwiedzasz, rozpoznaje Twój adres IP, dzięki któremu można Cię namierzyć. Oczywiście, to wciąż dobry sposób, aby nie pozostawić żadnych śladów przeglądanych stron lub innych informacji na własnym komputerze.

Każda przeglądarka posiada własną nazwę trybu prywatnego, jednak uzyskanie dostępu do niego wygląda praktycznie tak samo w każdej przeglądarce.

 

Jak włączyć tryb incognito w Google Chrome?

Krok 1. Włącz przeglądarkę Google Chrome.

Krok 2. Użyj skrótu klawiszowego Ctrl + Shift + N.

Tryb incognito w Google Chrome, możesz także włączyć, klikając w główną ikonę menu, a następnie z paska menu wybrać „Nowe okno Incognito„.

Jak włączyć tryb incognito w Google Chrome

 

Jak włączyć tryb prywatny w Firefoxie?

Krok 1. Uruchom przeglądarkę Mozilla Firefox.

Krok 2. Użyj skrótu klawiszowego Ctrl + Shift + P.

Podobnie, jak w przypadku Google Chrome, możesz także włączyć tryb prywatny, klikając w główną ikonę menu, a następnie w „Nowe okno prywatne„.

Jak włączyć tryb prywatny w Firefoxie

 

Jak włączyć przeglądanie prywatne w Operze?

Krok 1. Włącz przeglądarkę Opera.

Krok 2. Skrót klawiszowy odpowiadający za przejście do przeglądania prywatnego w Operze jest taki sam jak w Google Chrome, czyli Ctrl + Shift + N. 

Tryb przeglądania prywatnego włączysz także, klikając w ikonę menu, a następnie „Nowe okno prywatne„.

Jak włączyć przeglądanie prywatne w Operze

 

Jak włączyć tryb prywatny w Safari?

W porównaniu do pozostałych przeglądarek Safari nie posiada żadnego skrótu klawiszowego odpowiadającego za włączenie przeglądania prywatnego.

Aby włączyć przeglądanie prywatne w Safari kliknij w ikonę menu znajdującą się prawym rogu okna przeglądarki, a następnie zaznacz opcję „Przeglądanie prywatne„.

Jak włączyć przeglądanie prywatne w Safari

 

W Safari także nie ma nowego okna do przeglądania prywatnego, jedyne oznaczenie to widoczna tak jak powyżej zaznaczona opcja „Przeglądanie prywatne” oraz w pasku adresu napis z prawej strony „Prywatne„.

 

Jak włączyć przeglądanie InPrivate w Internet Explorer?

Krok 1. Uruchom przeglądarkę Internet Explorer.

Krok 2. Użyj skrótu klawiszowego Ctrl + Shift + P.

Przeglądanie InPrivate włączysz także w głównym menu Internet Explorer, wystarczy wybrać następująco „Bezpieczeństwo„, a następnie „Przeglądanie InPrivate„.

Jak włączyć przeglądanie InPrivate w Internet Explorer

 

Jak widzisz w każdej przeglądarce uruchomienie trybu prywatnego, wygląda mniej więcej tak samo z niewielkimi różnicami. Wykorzystaj przeglądanie prywatne nie tylko na swoim własnym komputerze, a szczególnie, jeśli korzystasz z komputera publicznego, na którym nie chciałbyś pozostawić żadnych śladów historii przeglądania, a tym bardziej wprowadzanych haseł.

Dodaj odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.