Jak włączyć powiadomienia lampą błyskową na Androidzie?

Powiadomienia lampą błyskową mogą być świetnym rozwiązaniem w wielu sytuacjach, a szczególnie dla osób słabosłyszących, a nawet tylko jako dodatkowa opcja powiadomienia.

Co ciekawe większość telefonów z Androidem posiada wbudowaną funkcję powiadomień za pomocą lampy błyskowej. Natomiast, jeśli brakuje tej opcji w Twoim smartfonie, to nic straconego, ponieważ wystarczy zainstalowanie odpowiedniej aplikacji. Z tego wpisu dowiesz się dokładnie, jak to zrobić i jakich aplikacji użyć, jeśli nie znajdziesz takiej funkcji w swoim telefonie.

 

1# Włączenie powiadomień lampą błyskową w ustawieniach Androida

Pierwsza opcja jest dla osób, które posiadają funkcję powiadomień świetlnych w ustawieniach Androida. Podejrzewam, że większość smartfonów z Androidem posiada tego typu funkcję. Dlatego przed zainstalowaniem, jakiejkolwiek aplikacji warto to sprawdzić.

 

Krok 1. Przejdź do głównych ustawień Androida.

Krok 2. W sekcji Osobiste znajdziesz Dostępność.

 

Krok 3. Następnie kliknij w Słuch i zaznacz opcję Powiadomienie świetlne.

 

W zależności od wersji Androida ustawienia mogą się troszkę różnić,  nie mniej jednak z pewnością znajdują się w wyżej wymienionych opcjach.

 

2# Flash Notification 2

Flash Notification 2, to aplikacja dla wszystkich, którzy nie posiadają wyżej wymienionej funkcji w swojej wersji Androida. Za pomocą tej aplikacji możemy ustawić nie tylko powiadomienie świetlne o połączeniu, czy wiadomości SMS, ale także o powiadomieniach z innych aplikacji np. z Messengera.

Zaraz po uruchomieniu aplikacji ustawić możesz ilość błysków lampy do poszczególnych powiadomień, a także jak już wcześniej napisałem, powiadomienia do konkretnej aplikacji. Wystarczy kliknąć w Powiadomienia aplikacji, a następnie wybrać aplikacje, z których chcemy otrzymywać powiadomienia świetlne.

Flash Notification 2

W ustawieniach aplikacji możesz również wybrać godziny działania, czyli oznacza to, że będziesz otrzymywał powiadomienia świetlne przykładowo tylko od godziny 18 do 7 rano. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą włączyć powiadomienia świetle tylko na noc lub odwrotnie.

W sklepie Play znajdziesz dużo więcej aplikacji tego typu, aczkolwiek Flash Notification 2 to najbardziej popularna i uniwersalna aplikacja tego typu. A co najważniejsze działa już od Androida w wersji 2.3, a nie tak jak większość od wersji 4.0 lub wyższej.

Dodaj odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.