Jak włączyć lub wyłączyć hibernacje w Windowsie 7

Hibernacja to mniej więcej podobna funkcja do uśpienia. Różni się przede wszystkim tym, że podczas uśpienia tymczasowe informacje o stanie systemu zapisywane są do pamięci RAM, a podczas hibernacji na dysku twardym.

Dlatego uruchomienie ponowne komputera po uśpieniu trwa dużo krócej, ponieważ wszystkie dane przywracane są od razu z pamięci RAM, aczkolwiek w przypadku chwilowego braku zasilania dane z pamięci RAM nie zostanę przywrócone i system zostanie uruchomiony w tradycyjny sposób.

Z funkcji hibernacji warto skorzystać wtedy, gdy chcesz mieć 100% pewność, że komputer zostanie przywrócony do takiego stanu, w jakim go wyłączyłeś. Natomiast, jeśli jesteś pewny, że bateria w Twoim laptopie jest naładowana lub nie obawiasz się chwilowej utraty zasilania, to skorzystaj z funkcji uśpienia, ponieważ ponowne przywrócenie komputera do działania z tego trybu jest o wiele szybsze.

Jak włączyć lub wyłączyć hibernacje w Windowsie 7?

Domyślnie funkcja hibernacji w Windowsie jest wyłączona, możesz ją włączyć na kilka sposobów. Najprościej zrobić to za pomocą wiersza poleceń.

Wejdź w START lub skorzystaj ze skrótu klawiszowego Windows + R, a następnie wpisz CMD.

Uruchomienie CMD

 

Pojawi się nowe okienko, w którym należy wpisać poniższą komendę, aby włączyć hibernacje.

powercfg /hibernate on

Wyłączenie hibernacji

 

W przypadku, jeśli chcemy wyłączyć hibernację wystarczy wpisać następująca komende.

powercfg /hibernate off

Wyłączenie hibernacji

 

Jak widzisz włączenie, czy wyłączenie hibernacji w Windowsie 7 nie jest niczym skomplikowanym. Warto również dodać, że przez wyłączenie hibernacji na dysku C: zaoszczędzimy mniej więcej 5GB wolego miejsca.

Dodaj odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.