4 kroki, jak ustawić limit transferu danych na Androidzie

Jeśli nie masz nieograniczonej transmisji danych, to bardzo łatwo przekroczyć wyznaczony limit, szczególnie jeśli korzystasz z wielu aplikacji, które wymagają dostępu do internetu, a jak wiadomo zablokowany, aby z tym mogą wiązać się dodatkowe koszty. Na szczęście w Androidzie w bardzo łatwy sposób możesz ustawić limit, aby zapobiec przekroczeniu wyznaczonego transferu.

 

Jak ustawić limit transferu danych na Androidzie

Krok 1. Przejdź do ustawień. Z głównego ekranu przejdź do wszystkich aplikacji, gdzie znajdziesz także główne ustawienia.

Przejdź do ustawień

 

Krok 2. Wybierz Licznik danych„. Prawdopodobnie będzie to pierwsza ikonka po przejściu do ustawień, jednak zależy to od wersji Androida. Jeśli nie, to licznik danych znajdziesz w sekcji „Połączenia„.

Wybierz licznik danych

 

Krok 3. Zaznacz opcję Ustaw limit transmisji danych„.

Krok 4. Ustaw limit. Pomarańczową kreską ustaw maksymalny dopuszczalny limit zużycia transferu danych. Natomiast czarną kreską ustawić możesz ostrzeżenie lub inaczej mówiąc przypomnienie o kończonym się transferze danych.

Ustaw wyznaczony limit transferu

Po osiągnięciu wyznaczonego limitu internet zostanie zablokowany, aby uniknąć dodatkowych kosztów. Wcześniej zostaniesz także powiadomiony o kończącym się transferze, jeśli ustawiłeś tę opcję.

Oczywiście, należy pamiętać, że dane mierzone są przez urządzenie i mogę się nieco różnić od rzeczywistego zużycia transferu w zależności od tego, jak Twój usługodawca oblicza zużycie danych.

Dodaj odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.