Jak ściągać filmy z YouTube

YouTube sam w sobie nie umożliwia ściągania filmów do oglądania w trybie offline. Oczywiście, nie byłby to problem dla YouTube, aby umożliwić taką funkcję, jednak jeśli spora część ludzi zacznie pobierać filmy, zamiast oglądać online, to uniemożliwi to wyświetlanie reklam. A wtedy spowoduje to znaczny spadek zysków dla YouTube.

Nie zawsze mamy dostęp do internetu, a więc niemożliwe jest oglądanie filmów bezpośrednio na stronie YouTube, dlatego w tym, jak i wielu innych przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest zapisanie wybranego filmiku na dysk, aby mieć możliwość oglądania także bez dostępu do internetu lub na telefonie, gdzie transfer internetu często bywa ograniczony.

Znajdziesz tutaj wszystkie znane mi sposoby, jak ściągać filmy z YouTube.

 

Programy do ściągania z YouTube

Programy do ściągania z YouTube, to jedna z lepszych metod na pobieranie plików video, nie tylko z YouTube, ale także z wielu innych serwisów. Korzystając z tego typu programów, zazwyczaj wystarczy wkleić tylko adres URL wybranego video, a następnie wybrać jakość, w której zostanie pobrany. Znajdziesz tutaj trzy najlepsze według mnie aplikacje, które możesz użyć w tym celu.

 

YTD Video Downloader

YTD Video Downloader, to zdecydowanie najczęściej pobierana aplikacja do ściągania plików video nie tylko z YouTube. Możliwe jest pobieranie także z ponad 60 innych serwisów z krótkimi plikami video między innymi z Facebooka, DailyMotion, Google Video, Bing Video, LiveLeak, Matecafe i wielu innych.

Interfejs programu jest w języku polskim, a obsługa banalnie prosta. Aby pobrać plik video, wystarczy wkleić adres URL i wybrać jakość, w jakiej chcesz zapisać video oraz lokalizacje. Standardowo pliki video pobierane są w najlepszej dostępnej jakości do pliku MP4. Aczkolwiek program umożliwia także konwersję do innych formatów między innymi do pliku MOV, AVI, WMV, 3GP, a nawet do MP3. Dodatkowo podczas konwersji można zmienić poziom głośności, a także wyciąć wybrany fragment.

Podczas instalacji program proponuje nam instalację dodatkowych komponentów, które są zbędne i mogą wprowadzić niechciane zmiany na naszym komputerze, dlatego warto zwrócić na to szczególną uwagę.

 

Freemake Video Downloader

Freemake Video Downloader to kolejna aplikacja, dzięki której według producenta możliwe jest pobieranie plików video z ponad 10 tysięcy stron internetowych. Aplikację wyróżnia możliwość pobierania wielu filmików jednocześnie, a także możliwość konwersji do wszystkich popularnych formatów. W zależności od pobieranego filmiku możliwe jest pobieranie w najwyższej rozdzielczości HD, a nawet w 4K.

Tak samo, jak w przypadku aplikacji opisanej powyżej należy zwrócić szczególną uwagę podczas instalacji, aby nie zainstalować dodatkowych komponentów. Zdarza się, że często tego typu niechciane oprogramowanie jest sprytnie ukryte w instalatorze aplikacji, tak aby nieświadomie wyrazić zgodę na instalację.

 

4K Video Downloader

4K Video Downloader to bardzo prosta i przejrzysta aplikacja, dzięki której pobierzesz filmy z popularnych serwisów, a w tym między innymi z YouTube, Facebook, Vimeo, SoundCloud. Program wyróżnia możliwość pobierania nie tylko pojedynczych plików, ale również całych playlist lub wszystkich filmów opublikowanych na danym profilu.

Obsługa nie różni się niczym od pozostałych programów tego typu, wystarczy wkleić adres URL, wybrać jakość, a następnie miejsce docelowe zapisu. Interfejs programu jest w języku polskim. Za pomocą 4K Video Downloader można pobierać filmy nawet w jakości 4K, a zapisywać w plikach o formacie MP4, FLV, MKV i 3GP.

 

Strony do ściągania z YouTube

Jeśli chcesz uniknąć instalowania dodatkowego oprogramowania, to strony umożliwiające ściąganie z YouTube będą dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Takie rozwiązanie jest dużo lepsze od instalacji zewnętrznych programów w przypadku, gdy nie pobierasz często filmów z YouTube lub innych stron, lub po prostu nie chcesz zaśmiecać sobie komputera dodatkowymi programami. Wybór należy do Ciebie!

Spora część serwisów tego typu próbuje jeszcze bardziej ułatwić ściąganie z YouTube poprzez możliwość zmiany samego adresu URL, przykładowo wystarczy zmienić z youtube.com na dlyoutube.com, dzięki czemu od razu zostaniesz przekierowany na stronę, która umożliwi Ci zapisanie wybranego filmu na dysku. Dokładnie działanie tego typu stron opiszę na konkretnych przykładach poniżej.

Podczas korzystania z serwisów umożliwiających pobieranie filmów uważaj na reklamy, które mogą wyglądać, jak przycisk pobierania, ale w rzeczywistości jest to tylko reklama, która przekieruje Cię na zewnętrzną stronę.

Poniżej znajdziesz listę sprawdzonych stron, które warto użyć w tym celu.

 

KeepVid

KeepVid to najpopularniejsza i bardzo prosta w obsłudze strona, dzięki której pobierzesz filmy z 28 różnych serwisów, a nawet muzykę z SoundCloud. Aby pobrać video z dostępnych serwisów, wystarczy skopiować i wkleić adres URL, a następnie wybrać jakość i format, w którym video zostanie zapisane. KeepVid oferuje także wersję płatną, która umożliwia pobieranie z ponad 10 tysięcy stron internetowych. Dostępna jest także wtyczka do przeglądarki, którą opiszę w dalszej części tego postu.

TubeNinja

TubeNinja, to kolejna strona, którą warto polecić. Umożliwia całkowicie za darmo pobieranie z ponad 500 stron. W porównaniu do poprzedniego serwisu TubeNinja daje możliwość pobierania aż na trzy różne sposoby, a w tym między innymi sposób, o którym pisałem powyżej. Wystarczy do aktualnego adresu URL na YouTube dodać dl, czyli np. https://www.dlyoutube.com/watch?v=GjwfqXTebIY„, dzięki temu od razu zostaniesz przekierowany na stronę, gdzie możliwe będzie pobranie wybranego filmu.

 

ConvertToAudio.com

Za pomocą ConvertToAudio.com pobierzesz filmy z ponad 9 serwisów w pliku audio. Możliwe jest także pobieranie w formacie video MP4, aczkolwiek serwis ten został stworzony z myślą o pobieraniu samej ścieżki dźwiękowej z YouTube, Facebooka, Instagrama i kilku innych serwisów. Aby jeszcze bardziej uprościć ściąganie, serwis umożliwia pobieranie za pomocą linku, który należy zapisać w zakładkach. Wypróbuj także podobne serwisy tego typu (YoutubeMp3.to, ListenToYoutube.com).

 

ClipConverter.cc

ClipConverter.cc, to kolejne darmowe narzędzie online do konwertowania i pobierania plików video i audio w najczęściej używanych formatach. Serwis posiada nawet polską wersję językową. Umożliwia pobieranie z ponad 15 najbardziej popularnych serwisów. ClipConverte oferuje także dodatki do Google Chrome, Firefoxa i Safarii.

 

Dodatki do przeglądarek

Dodatki do przeglądarek to również ciekawe rozwiązanie pozwalające na szybkie pobieranie filmów, czy muzyki z wielu stron internetowych. Niestety w przypadku przeglądarki Google Chrome korzystanie z tej metody może być nieco utrudnione. Chrome Web Store, czyli sklep, z którego możesz pobrać wszystkie dodatki do przeglądarki Chrome jest kontrolowany przez YouTube, dlatego dodatki tego typu często są blokowane. Oczywiście, nie oznacza to, że nie ma działających dodatków do pobierania do przeglądarki Google Chrome. Poniżej znajdziesz takie, które powinny działać na wszystkich popularnych przeglądarkach internetowych.

 

Video DownloadHelper

Video DownloadHelpter to zdecydowanie najpopularniejszy dodatek do pobierania filmów, czy muzyki. Lista obsługiwanych serwisów jest naprawdę ogromna. Aczkolwiek, jeśli nie jesteś pewny czy możliwe jest pobieranie z wybranej strony, to wystarczy włączyć odtwarzanie danego filmiku i upewnić się, że ikona dodatku zmieni kolor i włączy się animacja. Będzie to oznaczać, że możliwe jest pobranie tego pliku. Wtyczka umożliwia także konwersję, jednak w tym celu wymagane jest zainstalowanie dodatku do Video DownloadHelper.

 

Video Downloader professional

To kolejny popularny dodatek do Firefoxa i Google Chrome. Za pomocą którego można nie tylko pobierać pliki video, ale także utworzyć listę, na której można zapisywać wszystkie ulubione filmiki, dzięki czemu uzyskasz szybki dostęp do interesujących Cię filmików bez potrzeby wyszukiwania ich ponownie. Zapis możliwy jest między innymi w formacie MP4.

 

FastestTube

FastestTube, to rozszerzenie dostępne praktycznie na każdą popularną przeglądarkę internetową. Instrukcję instalacji na poszczególne przeglądarki znajdziesz na oficjalnej stronie. Po zainstalowaniu pod filmami na YouTube pojawi się dodatkowa zakładka umożliwiająca pobranie filmu, wystarczy wybrać jakość i format, aby zapisać plik video.

 

Mam nadzieje, że znalazłeś idealny sposób dla siebie, jak pobierać filmy z YouTube lub innych serwisów. Jeśli znasz inne ciekawe sposoby na pobieranie filmów, to możesz się nimi podzielić w komentarzach poniżej.

 

Dodaj odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.