Jak pobierać pliki APK z Google Play bezpośrednio na komputer

Za pomocą Google Play możemy teoretycznie pobrać każdą dostępną aplikacje na Androida. Jednak tylko teoretycznie. W praktyce wygląda, to troszkę inaczej, a mianowicie mieszkając w Polsce nie możemy pobrać aplikacji, która dostępna jest w UK, czy USA lub odwrotnie. Z tego właśnie powodu konieczne jest pobranie samego pliku APK danej aplikacji, dzięki któremu możemy zainstalować wybraną aplikacje bez problemu na naszym urządzeniu z Androidem.

Niestety Google Play oficjalnie nie udostępnia funkcji, która pozwalałaby pobrać plik APK wybranej aplikacji. Na szczęście są inne sposoby, dzięki którym możemy pobrać plik APK każdej aplikacji.

Metody opisane w tym poście polegają na wykorzystaniu stron, które umożliwiają pobranie samego pliku APK aplikacji prosto na komputer. Poniżej znajdziesz listę zaufanych stron internetowych, z których pobierzesz każdą aplikacje. Korzystając z tego typu stron trzeba szczególnie uważać, aby nie pobrać wirusa, dlatego lepiej wykorzystać sprawdzone strony.

  1. Downloader-apk.com

 

downloader-apk

Jeden z popularniejszych serwisów, który umożliwia pobieranie plików APK większości aplikacji z Google Play. Działanie serwisu jest bardzo proste, aby pobrać aplikację wystarczy wpisać jej nazwę lub ID. Dla wyjaśnienia ID aplikacji to końcowa ścieżka w adresie URL.

Aby bardziej wizualnie pokazać o co chodzi kolorem żółtym na poniższych screenie zaznaczyłem ID Facebooka.

ID-Aplikacji

 

Po wpisaniu nazwy aplikacji lub ID klikamy “Generate Download Link„. Jeśli wyświetli się aplikacja, której szukaliśmy schodzimy na dół, a następnie klikamy w biały przycisk z nazwą aplikacji, aby pobrać plik APK.

  2. Apkplz.com

apkplz

Według moich testów to jedyna strona z wszystkich tutaj wymienionych, na której znalazłem każdą aplikacje, którą chciałem pobrać. Nie twierdzę, że jest najlepsza, bo wszystkie wymienione tutaj strony są dobre, ale tylko za pomocą tej strony udało mi się pobrać kilka aplikacji, które nie były dostępne na żadnej innej stronie.

Zasada działania strony jest taka sama, jak w przypadku poprzedniej strony wystarczy wpisać nazwę aplikacji lub ID, a następnie kliknąć “Process to Download„. Następnie na dole strony zaznaczamy “Nie jestem robotem” i klikamy “Download APK„.

  3. Apk-dl.com

APK-Downloader-1024x447

Kolejna świetna strona umożliwiająca pobieranie plików APK, dzięki której pobieranie jest jeszcze prostsze, ponieważ wystarczy skopiować i wkleić cały URL z Google Play.

Następnie klikamy “Download APK file”. Pobieranie rozpocznie się automatycznie. Oczywiście, możliwe jest też wyszukiwanie aplikacji po nazwie i ID, jak w przypadku poprzednich serwisów.

  4. Apkpure.com

apkpure

APKPure, to właściwie identyczny serwis w porównaniu z pozostałymi, który również umożliwia pobieranie plików APK. Jednak z pewnością na wyróżnienie zasługuje tutaj sama aplikacja serwisu APKPure dostępna do pobrania na oficjalnej stronie, dzięki której pobieranie plików APK jest jeszcze prostsze. Warto również dodać, że za pomocą APKPure pobierzemy nie tylko aplikacje, ale także większość dostępnych gier na Google Play.

 

W przypadku problemów ze znalezieniem danej aplikacji warto sprawdzić na każdej z wymienionych tutaj stron, bo możliwe, że aplikacja, której szukasz dostępna jest tylko na jednej ze stron. Oczywiście, jeśli masz swoje sprawdzone serwisy, dzięki którym możliwe jest bezpieczne pobieranie plików APK prosto na komputer, to podziel się w komentarzu poniżej.

Dodaj odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.