Jak odczytać tekst ze zdjęcia na Androidzie

W tym tutorialu pokaże Ci, jak odczytać tekst ze zdjęcia na Androidzie. W Google Play znaleźć możemy kilka aplikacji, jednak dzisiaj chciałbym Ci pokazać krok po kroku, jak zrobić to za pomocą Text Fairy.

Text Fairy, to aplikacja, która bez większych problemów radzi sobie z odczytywaniem tekstu ze zdjęć, obrazków, czy screenów, pomijając ręczne pismo, którego aplikacja niestety nie będzie w stanie odczytać. Główne funkcje aplikacji znajdziesz poniżej.

 

Funkcje Text Fairy:

  • Konwertowanie zdjęć na tekst
  • Korekcja punku widzenia odczytywanego tekstu
  • Edycja odczytanego tekstu
  • Możliwość skopiowania tekstu do schowka w celu wykorzystania w innych aplikacjach
  • Możliwość zapisania odczytanego tekstu w formacie PDF
  • Rozpoznawanie tekstu w ponad 50 językach

 

Jak odczytać tekst ze zdjęcia na Androidzie

Metoda jest bardzo prosta, wystarczy pobrać i zainstalować aplikacje na swoim urządzeniu, a następnie wybrać zdjęcie, z którego chcemy odczytać tekst. Wykonaj poniższe kroki, aby to zrobić:

 

Krok 1. Zainstaluj aplikacje Text Fairy (OCR Text Scanner) z Google Play.

Krok 2. Po zainstalowaniu uruchom aplikacje na swoim urządzeniu, a następnie kliknij „Download Your Language”, aby pobrać język polski. Z listy wybierz Polish, po czym kliknij „Download”.

Jak odczytać tekst ze zdjęcia na Androidzie (1)

 

Krok 3. Po pobraniu języka możemy przejść do odczytywania tekstu ze zdjęcia. Do wyboru mamy dwie opcje, odczytanie tekstu ze zdjęcia, które już jest zapisanie w galerii lub skorzystanie z aparatu w celu zrobienia nowego zdjęcia do odczytania.

Krok 4. Jeśli już wybrałeś zdjęcie, zaznacz dokładnie obszar tekstu na zdjęciu, który chciałbyś odczytać, a następnie wybierz język i kliknij „Start„.

Jak odczytać tekst ze zdjęcia na Androidzie (01)

 

Krok 5. Odczytywanie może chwile potrwać w zależności od ilości tekstu na danym zdjęciu. Następnie zostanie wyświetlony odczytany tekst, który możemy edytować i skopiować do schowka, aby przenieść go do innej aplikacji lub zapisać w formacie PDF.

Jak odczytać tekst ze zdjęcia na Androidzie (02)

 

To wszystko!  Oczywiście nie zawsze tekst, który zostanie odczytany ze zdjęcia będzie identyczny, jak na zdjęciu mogą pojawić się błędy. Wszystko zależy od jakości zdjęcia, z którego chcemy odczytać tekst, jeśli zdjęcie będzie wyraźnie i w dużej rozdzielczości, to nie powinno być najmniejszych problemów z odczytaniem tekstu. Jeśli znasz inne aplikacje lub sposoby, jak odczytać tekst ze zdjęcia na Androidzie to podziel się w komentarzu poniżej.

Dodaj odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.