Jak naprawić każdy błąd dotyczący brakującego pliku DLL w Windowsie

Komunikaty o błędach plików DLL są szczególnie kłopotliwe, ponieważ istnieje wiele rodzai tego typu plików, a każdy z nich może powodować błąd. A sam komunikat o błędzie DLL wyświetlany może być w różnej formie. Poniżej kilka przykładów:

“Nie znaleziono pliku .dll”
“Nie można zarejestrować pliku .dll”
“Nie można znaleźć C:WindowsSystem32.dll
“Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono pliku .dll. Ponowne zainstalowanie aplikacji może rozwiazać ten problem”
“Brak pliku .dll”
“Nie można uruchomić programu [nazwa programu]. Brakuje wymaganego składnika .dll. Zainstaluj ponowanie program [nazwa programu].

Oczywiście przed rozszerzeniem DLL wyświetlana będzie konkretna nazwa pliku, który powoduje błąd. Niemniej jednak, każdy z błędów związany z plikiem DLL możemy naprawić w bardzo łatwy sposób.

W pierwszej kolejności skopiuj dokładną nazwe pliku DLL, przykładowo może to być “XINPUT1_3.dll”, a następnie przejdź na stronę dll-files.com

Wklej lub wpisz nazwę pliku DLL w wyszukiwarce.

 

DLL

 

Pobierz plik DLL w formacie ZIP, a następnie rozpakuj go używając np. WinRAR-a.

 

DLL-File

 

Po rozpakowaniu w folderze powinien znajdować się jeden plik DLL, który musisz skopiować do domyślnego folderu systemowego: C:WindowsSystem32.

 

DLL-1

 

Po wykonaniu wszystkich kroków powyżej zresetuj swój komputer i ponownie spróbuj zainstalować bądź uruchomić program, z którym miałeś problem.

W przypadku gdyby nie udało się naprawić danego błędu DLL za pomocą strony, o której pisałem powyżej warto również spróbować fix4dll.com, to równie dobra strona, z której możemy pobierać brakujące pliki DLL. Aby pobrać pliki DLL z Fix4Dll wykonaj dokładnie te same kroki, które opisałem powyżej w przypadku poprzedniej strony.

Mam nadzieję, że za pomocą metody opisanej powyżej uda Ci się rozwiązać Twój problem związany z plikem DLL. Jeśli nie, zostaw komentarz poniżej, a postaram się pomóc w rozwiązaniu Twojego problemu.

Dodaj odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.