Jak naprawić Błąd HTTP przy wgrywaniu plików w WordPressie

Ostatnio podczas zmiany hostingu spotkałem się z niewielkim problemem, a mianowicie z błędem HTTP podczas uploadowania plików. Z pewnością nie tylko ja miałem taki problem, dlatego dzisiaj pokaże Ci, w jaki sposób naprawić błąd HTTP podczas wgrywania plików na WordPressie.

1.  Spróbuj dodać jeden z poniższych kodów do swojego pliku .htaccess:

 

<IfModule mod_security.c>
SecFilterEngine Off
SecFilterScanPOST Off
</IfModule>

 

# Exclude the file upload and WP CRON scripts from authentication
<FilesMatch „(async-upload\.php|wp-cron\.php|xmlrpc\.php)$”>
Satisfy Any
Order allow,deny
Allow from all
Deny from none
</FilesMatch>

 

AddType x-mapp-php5 .php (na samym początku pliku .htaccess)

Kody mogą się różnić w zależności od serwera dlatego, jeśli nie jesteś pewny, to skontaktuj się z administratorem hostingu.

2. Jeśli problem pojawił się po zainstalowaniu jednej z wtyczek, to włącz ją, a następnie spróbuj ponownie. Możesz również spróbować wyłączyć wszystkie wtyczki naraz, aby mieć pewność, że żadna z zainstalowanych wtyczek nie powoduje tego problemu.

3. Zwiększ limit pamięci dla PHP. Dodaj następujący kod (‚WP_MEMORY_LIMIT’, ’64M’) do pliku wp-config.php. To ustawienie może nie działać, jeśli Twój dostawca nie pozwala na zwiększenie limitu pamięci PHP, w tej sytuacji poproś ich, aby zmienili limit dla Ciebie.

4. Upewnij się, że Twoja firma hostingowa korzysta z PHP 5.2.4+. W przypadku panelu DirectAdmin, możesz to sprawdzić sam wybierając z sekcji Zaawansowane opcje -> Ustawienia Globalne PHP .

5. Jeśli używasz dodatkowej wtyczki do optymalizacji zdjęć, dezaktywuj ją i spróbuj zmienić ustawienia, jeśli to ona powoduje problem. Możliwe jest także, że będziesz miał możliwość wgrywania zdjęć w formacie JPEG, a problem pojawi się tylko w przypadku zdjęć w formacie PNG.

6. Upewnij się, że w nazwie zdjęcia nie ma żadnego apostrofa np. (moje’zdjecie.png), to także może powodować błąd HTTP.

Jeśli żaden z opisanych sposób nie rozwiązał Twojego problemu, to koniecznie skontaktuj się z dostawcą Twojej usługi hostingowej. Jednak mam nadzieję, że opisane sposoby pomogły Ci rozwiązać ten problem. Jeśli znasz inne, jak naprawić błąd HTTP przy wgrywaniu plików, to podziel się nimi w komentarzu poniżej.

4 komentarzy to Jak naprawić Błąd HTTP przy wgrywaniu plików w WordPressie

  1. Od kilku godzin przeglądam wszystkie fora w poszukiwaniu informacji o tym jak naprawić ten błąd. Dzięki temu wpisowi nareszcie udało mi się. Dziękuje za uratowanie mojego bloga !!!

  2. Super, dzięki!

    Też dużo szukałem w internecie i nic nie pomagało, pomogło:
    SecFilterEngine Off
    SecFilterScanPOST Off

Dodaj odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.