Jak kontrolować zużycie transferu danych w Androidzie

Jeśli posiadasz ograniczony pakiet internetowy, to chcąc, nie chcą, musisz kontrolować życie transferu danych, aby nie przekroczyć limitu, który posiadasz. Nowsze wersje Androida posiadają licznik danych, w którym możemy łatwo sprawdzić zużycie transferu danych, jednak nie w każdej wersji Androida jest taka możliwość. Dlatego chciałbym Ci pokazać prosty sposób, dzięki któremu będziesz mógł monitorować zużycie danych, aby uniknąć dodatkowych kosztów lub wyczerpania limitu przed czasem.

Metoda, którą opiszę, jest bardzo prosta i polega na skorzystaniu z odpowiedniej aplikacji, która pozwoli Ci na monitorowanie zużycia danych. Co ciekawe dane wyświetlane są w czasie rzeczywistym w panelu powiadomień. Dokładne funkcje aplikacji znajdziesz poniżej.

 

Funkcje Internet Speed Meter Lite:

  • Wyświetlanie w czasie rzeczywistym zużytej ilości transferu danych w panelu powiadomień i pasku stanu.
  • Dodatkowo w panelu powiadomień sprawdzić możemy dziennie zużycie transferu.
  • Monitorowanie zużycia transferu danych za ostatnie 30 dni.
  • Niskie zużycie baterii.
  • Dostępne różne statystki dla WIFI oraz danych mobilnych.

 

Jak używać Internet Speed Meter Lite

 

Krok 1. Najpierw pobierz i zainstaluj aplikacje Internet Speed Meter Lite z Google Play, a następnie uruchom na swoim urządzeniu.

Instalacja Internet Speed Meter Lite

 

Krok 2. Po uruchomieniu aplikacji zobaczysz w czasie rzeczywistym prędkość oraz ilość wykorzystywanych danych przez Twoje urządzenie. Dane te widoczne są nawet po zablokowaniu telefonu.

Internet Speed Meter Lite

 

Krok 3. Możemy również zobaczyć listę wykorzystanego transferu danych dzień po dniu za ostatnie 30 dni. A także podsumowanie 7 i 30 ostatnich dni.

Internet Speed Meter Lite

 

Krok 4. W ustawieniach warto również ustawić limit danych do wykorzystania w danym okresie.

Internet Speed Meter Lite
Jak widzisz za pomocą Internet Speed Meter Lite możemy w bardzo łatwy sposób sprawdzić zużycie transfery danych w poszczególnych dniach. Aplikacja do instalacji wymaga tylko androida w wersji 2.3.3, więc z pewnością nie będziesz miał problemu z jej instalacją.

 

Jak używać Licznik Danych w Androidzie

Jak już wcześniej napisałem, nowsze wersje Androida posiadają licznik danych, w którym możemy dokładnie sprawdzić, ile wykorzystaliśmy transferu za ostatnie 30 dni. Możliwe jest także ustawienie limitu, dzięki czemu dostaniemy powiadomienie, gdy określony przez nas limit będzie bliski wyczerpaniu. W liczniku danych Androida znajdziemy również statystki zużycia transferu danych przez poszczególne aplikacje.

Licznik danych

 

Mam nadzieje, że ten wpis wyjaśnił Ci, jak kontrolować zużycie danych w Androidzie, a jeśli znasz inne ciekawe sposoby, to podziel się nimi w komentarzu poniżej.

Dodaj odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.