Jak być niewidocznym na Facebooku

Ostatnio pisałem, jak przeglądać profile na Facebooku bez logowania, a dzisiaj chciałbym Ci pokazać, jak być niewidocznym na Facebooku, a konkretnie mam na myśli, jak korzystać z czatu na Facebooku będąc jednocześnie niedostępnym.

Większość poradników na ten temat pokazuje, że wystarczy po prostu wyłączyć czat co sprawi, że status dostępności na czacie nie będzie widoczny. Rzeczywiście tak jest, ale nie do końca, ponieważ zielona kropeczka, która pokazuje status aktualnej dostępności, nie będzie widoczna, ale cały czas będzie odświeżany status ostatniej aktywności, czyli przykładowo”aktywny(a) 2 min temu„.

Istnieje, jednak sposób, dzięki któremu możesz normalnie korzystać z Facebooka i czatu, a status ostatniej aktywności będzie cały czas się wydłużał, tak jak byś w ogóle nie logował się na swoje konto.

 

Jak być niewidocznym na Facebooku

Krok 1. Do skorzystania z tego sposobu będzie potrzebna jedynie instalacja wtyczki Adblock do Twojej przeglądarki. Kliknij w link do wtyczki dla Google Chrome i Firefoxa, aby zainstalować.

Krok 2. W przypadku Google Chrome, aby zainstalować wtyczkę, wystarczy kliknąć Dodaj do Chrome„, a następnie potwierdzić klikając „Dodaj rozszerzenie” . 

Zainstaluj Adblocka

 

Krok 3. Po zainstalowaniu przejdź do opcji Adblocka, aby to zrobić kliknij na ikonę wtyczki lewym przyciskiem myszki, a następnie wybierz „Opcje

Przejdź do ustawień wtyczki

 

Krok 4. W ustawieniach wtyczki przejdź do zakładki „Dostosuj„. Następnie kliknij „Edytuj” zaraz obok „Ręcznie edytować własne filtry„.

Edytuj

 

Krok 5. Teraz wystarczy skopiować i wkleić następujący link: https://*-edge-chat.facebook.com w polu filtrów. Pamiętaj, aby potwierdzić zmiany, klikając w przyciskZapisz„.

Wklej powyższy link

 

Krok 6. Od teraz nie będziesz widoczny na Facebooku! A na stronie Facebooka będzie wyświetlana informacja, która mówi, że nie można połączyć się z czatem. Jednak jak już wcześniej napisałem, możesz normalnie korzystać z czatu, a Twój status aktywności mimo wszystko nie będzie wyświetlany dla Twoich znajomych.

Status czatu

 

Jak widzisz opisany powyżej sposób jest bardzo prosty, a przede wszystkim bardzo skuteczny. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub inne sposoby, jak być niewidocznym na Facebooku, to podziel się w komentarzu poniżej.

9 komentarzy to Jak być niewidocznym na Facebooku

 1. Działa w przypadku PC, ale jak stać się niewidocznym w przypadku używania Fb na urządzeniu mobilnym (tablecie, smartphonie)?

  • W przypadku urządzeń mobilnych jedyne rozwiązanie to normalne wyłączenie czatu w aplikacji Messenger. To również działa, jak wyżej opisany sposób z tym, że będzie pokazywany czas ostatniej aktywności.

   • Dzięki za szybki odzew. Z różnych przyczyn zależy mi właśnie na ukryciu czasu ostatniej aktywności na Fb/Messengerze podczas korzystania ze smartphona. Na laptopie fajnie sprawdza się dodatek do przeglądarki – FB Unseen, którym można blokować informacje o ostatniej aktywności a nawet o wyświetleniu wiadomości w Messengerze.

    • Jedyne rozwiązanie jakie udało mi się znaleźć na urządzenia mobilne to aplikacja Unseen – Not Last Seen. Jednak nie działa to aż tak dobrze, jak dodatek do przeglądarki na PC. Zasada działania jest prawie taka sama, możliwe jest odczytywanie wiadomości bez informacji o ostatniej aktywności oraz informacji, czy wiadomość została przeczytana. Problem tylko w tym, że za pomocą tej aplikacji nie ma możliwości odpisywania na wiadomości, możliwe jest tylko odczytywanie.

 2. Ja mam Firefoxa i zauwazylem, ze kiedy wejdę przez PC na wiadomosci na fb to niekiedy jakas osoba ma zamiast ” aktywny xxx minut temu ” po prostu napis Messenger i tyle. Ktos wie jak dokonac czegos podobnego ?

 3. Witam.

  Bardzo dobre narzędzie i wszystko działało poprawnie, jednak wczoraj zauważyłem, że jak kliknę odśwież stronę to w tym momencie pokazuje się jako aktywny. Wcześniej nie było tego problemu. Dlaczego tak?

 4. Witam.

  Działa bardzo dobrze. Może raczej działało. Przy ręcznym odświeżaniu strony pokazuje się jako aktywny. Wcześniej tego nie było. Co może być powodem?

  Poz M

Dodaj odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.