11 przydatnych trików na Facebooku

Wszystkim raczej wiadomo, że ludzie spędzają ogromną ilość czasu na Facebooku przeglądając najnowsze informacje, zdjęcia, kontaktują się ze znajomymi, a nawet po prostu z nudów bez celu.

Dlatego przygotowałem dla Ciebie listę ciekawy trików i ustawień, które mogą Ci się przydać w codziennym korzystaniu z Facebooka.

 

1. Włącz lub wyłącz dymki czatu w Messengerze.

Czym są dymki czasu, to raczej nikomu nie trzeba tłumaczyć, dlatego od razu przejdę do rzeczy. Dymki czasu możemy dowolnie wyłączać lub włączać. Jeśli nagle przestały się pojawiać, gdy ktoś do Ciebie napisze, to właśnie zaraz dowiesz się jak je przywrócić. A jeśli Ci przeszkadzają, to możesz je w prosty sposób wyłączyć.

Aby to zrobić, wystarczy przejść do ustawień profilu w messengerze, a następnie przewinąć ekran w dół i odznaczyć lub zaznaczyć opcję Dymki czatu w zależności, czy je włączyć lub wyłączyć.

Dymki czatu

 

2. Zmień swoje zdjęcie profilowe na obrazek GIF. 

Wykorzystując aplikacje mobilną Facebooka na swoim smartfonie wejdź na swój profil, a następnie kliknij w zdjęcie profilowe wybierając „Nagraj nowy film profilowy„. Oczywiście, możesz wybrać film, który został nagrany wcześniej klikając „Wybierz film profilowy„.

Zdjęcie profilowe GIF

 

3. Zapisz ciekawe posty lub filmy do przeglądnięcia później.

Jeśli widzisz ciekawy post, link, film, czy artykuł, który chciałbyś zobaczyć, ale nie masz teraz czasu, to nic straconego. Wystarczy zapisać go, klikając strzałkę w prawym górnym rogu, a następnie wybrać Zapisz post. Korzystając z tego sposobu masz pewność, że nic Ci nie umknie. A wszystko, co zapiszesz, możesz zobaczyć w zakładce Zapisane.

 

4. Wyłącz automatyczne odtwarzanie filmów

Automatyczne odtwarzanie filmów podczas przeglądania tablicy na Facebooku może być nieco denerwujące. Na szczęście możesz w bardzo prosty sposób wyłączyć tę opcję.

Aby to zrobić wykorzystaj aplikacje mobilną Facebooka, przejdź do ustawień aplikacji, a następnie wybierz opcję „Nigdy nie odtwarzaj filmów automatycznie„.

Automatycznie odtwarzanie filmów na Facebooku

 

5. Określ priorytet wyświetlania

Określ odpowiedni priorytet wyświetlania osobom lub stronom, od których postów nie chciałbyś przeoczyć. Wykorzystując ten sposób, posty od oznaczonych osób lub stron zawsze będą wyświetlane w górnej części aktualności.

Wykorzystując mobilną aplikacje przejdź do preferencji aktualności, a następnie kliknij „Określ priorytet wyświetlania„. Klikając w wybrane osoby lub strony dodana zostanie niebieska gwiazdka, która oznacza, że posty od tej osoby będą  wyświetlane na początku aktualności.

Priorytet wyświetlania na Facebooku

 

6. Sprawdź, jak Twój profil wygląda publiczne i dla konkretnych znajomych.

Przydatna funkcja, jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda Twój profil publicznie lub dla konkretnych znajomych. Aby to zrobić, wystarczy przejść na stronę swojego profilu, a następnie kliknąć w ikonę trzech kropek zaraz obok dzienniku aktywności, a następnie „Wyświetl jako..„. 

Wyświetlanie profilu

 

7. Ukryj swoją listę znajomych.

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz, aby Twoi znajomi widzieli, kogo masz w znajomych, to możesz bez problemu ukryć całą listę znajomych, która będzie widoczna tylko dla Ciebie.

Korzystając z komputera, przejdź na stronę swojego profilu zaraz obok sekcji Znajomi, kliknij w malutką strzałkę, a następnie „Edytuj ustawienia prywatności„. Pojawi się okienko pop-up, gdzie dokładnie ustawić możesz, kto może zobaczyć listę Twoich znajomych.

Ukryj listę znajomych na Facebooku

 

8. Zablokuj wybraną osobę.

Zablokuj profile osób, którym chcesz całkowicie ograniczyć możliwość oglądania Twojego profilu i wysyłanie do Ciebie wiadomości. Wystarczy przejść na profil wybranej osoby, kliknąć w ikonę trzech kropek, a następnie wybrać opcję Zablokuj.

Zablokuj wybraną osobę na Facebooku

 

9. Wyloguj się zdalnie z niechcianych miejsc.

Jeśli zapomniałeś wylogować się z Facebooka na urządzeniu znajomego, w pracy lub gdziekolwiek indziej, to nie musisz się obawiać, ponieważ możesz wylogować się zdalnie z każdego urządzenia.

Wykorzystując mobilną aplikację, przejdź do ustawień konta, a następnie do zakładki bezpieczeństwo, gdzie znajdziesz funkcję „Lokalizacja zalogowania„. Wystarczy usunąć wszystkie urządzenia lub lokalizacje, z których chcesz się wylogować.

Wyloguj się zdalnie

 

10. Dodawaj zdjęcia i filmy w HD.

Domyślnie zdjęcia i filmy dodawane za pomocą telefonu nie są w najwyższej jakości. Jednak możesz bardzo szybko zmienić tę opcję w ustawieniach aplikacji mobilnej Facebooka. Od razu po przejściu do ustawień zobaczysz dwie opcję, które musisz zaznaczyć, czyli Dodawaj zdjęcia w jakości HD oraz Dodaj filmy w jakości HD„.

Dodawanie zdjęć w jakości HD

 

11. Ukryj wybrane zdjęcia lub albumy przed wybranymi znajomymi.

Jeśli masz zdjęcie lub album, który chciałbyś ukryć przed znajomymi, ale nie chce usuwać całkowicie zdjęcia z Facebooka, to wystarczy przejść do wybranego zdjęcia, a następnie kliknąć w malutką szarą ikonę, która znajduje się zaraz obok daty dodania zdjęcia.

W zależności od tego, czy chcesz, aby Twój post był widoczny tylko dla Ciebie lub dla znajomych zmień ustawienia prywatności wybierając „Tylko ja” lub „Znajomi

Zdjęcie tylko dla znajomych

 

Wybierając Więcej opcji, a następnie Ustawienia niestandardowe w sekcji Nie udostępniaj, możesz wybrać pojedyncze osoby, które nie zobaczą wybranego przez Ciebie zdjęcia czy postu.

Zablokuj zdjęcie dla wybranych osób na Facebooku

 

 

Dodaj odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.